Учасникам АТО/ООС       Забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасників АТО(ООС)

        Механізм забезпечення учасників АТО (ООС) санаторно-курортним лікуванням визначено Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях санаторно-курортним лікуванням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015№ 200 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням».

       Дія постанови поширюється на учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни або учасників війни відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6, пунктів 10-14 частини другої статті 7 та пункту 13статті 9 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”

        Для забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням передбачена бюджетна програма КПКВ 2505150 „Заходи із психологічної реабілітації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції та забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням”. 

       За 7 місяців 2021 року управлінням соціального захисту населення Червоноградської РДА  забезпечено санаторно-курортним лікуванням 24 особи з числа учасників бойових дій в зоні АТО(ООС),  правом на психологічну реабілітацію  скористалося 9 учасників АТО(ООС) та їх дружини.

      Безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів з медичними рекомендаціями в порядку черговості забезпечують:

    -учасників бойових дій – не частіше ніж один раз на рік строком на 18-21 день;

    - осіб з інвалідністю внаслідок війни – позачергово щороку строком на 18-21 день;

    -постраждалих учасників Революції Гідності – не частіше ніж один раз на рік строком на 18-21 день;

    - учасників війни – не частіше ніж один раз на два роки строком на 18-21 день.

   Зазначені категорії осіб мають право вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідного профілю лікування, путівки до якого оплачуються за рахунок коштів державного бюджету.

   У разі коли особа має право на забезпечення путівкою за кількома законами, їй надається право вибору в забезпеченні путівкою за одним із них.

   Для отримання путівки потрібно звертатися до управління соціального захисту населення за:

-  зареєстрованим місцем проживання;

-  фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік (для осіб, що переселилися з тимчасово окупованої території).

     Для одержання путівки особи,  повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а для внутрішньо переміщених осіб – за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік внутрішньопереміщеної особи.

   Для взяття на облік особа, чи її законний представник подають:

-заяву;

-медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о (надається всіма закладами охорони здоров’я на підставі рішення санаторно-курортної відбіркової комісії або лікарсько-консультаційної комісії (ЛКК) для одержання путівки на санаторно-курортне лікування або оздоровлення до санаторію-профілакторію);

-копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

-документ, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

        Під час подання копій документів, особи надають їх оригінали для огляду.

      Тобто відтепер особа зможе самостійно обрати санаторій для оздоровлення, після цього звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації, де перевіряється заклад на відповідність встановленим вимогам. Після цього укладається тристороння угода (підрозділ соцзахисту – санаторій – учасник АТО), яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги.

        Психологічна реабілітація поширюється на наступні категорії осіб:

- учасники АТО (ООС) та їх дружини;

- постраждалі учасники Революції Гідності та їх дружини;

- учасники війни АТО (ООС) та їхні дружини;

- особи з інвалідністю внаслідок війни та їх дружини;

- члени сімей загиблих (померлих) учасників АТО (ООС) та Революції Гідності.

Загалом інформаційно-консультативні послуги щодо соціальних гарантій та пільг учасників АТО(ООС) можливо отримати за контактами:

 

Управління соціального захисту населення Червоноградської РДА:

 м.Сокаль, вул.Героїв УПА,11, , каб №3 (1-й поверх), тел: 0257-72066,0257-72067,

м.Радехів,вул.Тарнавського,38(1-й поверх).