Детінізація зарплат 

ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ЗАРОБІТНОЇ  ПЛАТИ

         Районна робоча групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення Червоноградської районної державної адміністрації інформує Вас про те, що легалізація зайнятості населення та детінізація заробітної плати є вагомим джерелом податкових надходжень,соціальні гарантії для найманих працівників, розмір яких залежить від тривалості страхового стажу.

          Законом України про Державний бюджет України на 2021 рік відповідно до ст. 8, встановлено підвищення мінімальної зарплати з 1 січня 2021 р. до 6000 грн, з 1 грудня 2021 р. до 6 500 грн, у погодинному розмірі: з 1 січня 2021 р. — 36,11 грн, з 1 грудня 2021 р. — 39,12 грн. З 01.01.2021 р. відповідно роботодавці зобов’язані щомісяця нараховувати працівнику за повний відпрацьований місяць заробітну плату не менше 6 000 грн, а в подальшому з грудня 2021 року 6 500 грн.

Якщо заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою чим законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, то необхідно провести доплату працівнику до рівня мінімальної, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати. Юридичні та фізичні особи- підприємці,які використовують найману працю,несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі  недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - у двократному розмірі мінімальної заробітної плати,встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення (ст.265КЗпПУ).

         З метою уникнення фінансової відповідальності в майбутньому просимо

 

Загальна інформація

 

 

ДЕТІНІЗАЦІЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ

 

Більше 20% працездатного населення України повністю або частково не декларують трудові відносини з роботодавцем.

Незадекларована праця – це законна оплачувана діяльність, яка повністю або частково не оформлена відповідно до вимог законодавства.

Таку працю також називають неформальною, неофіційною, незареєстрованою, тіньовою, прихованою зайнятістю.

Погоджуєтеся працювати без трудового договору? Не розраховуйте на гідні умови праці та виконання усних домовленостей. Вас можуть необґрунтовано оштрафувати, звільнити без повідомлення, не заплатити лікарняні чи компенсацію в разі нещасного випадку.

Ви власник бізнесу і наймаєте працівників без трудового договору? Будьте готові витрачати час і ресурси на навчання – досвідчені спеціалісти до вас не підуть або швидко знайдуть краще місце. Вам буде складніше отримати банківські кредити, інвестиції. А в разі перевірки інспекції праці на вас можуть накласти відчутний штраф за порушення трудового законодавства.

Зрештою, через несплату податків й єдиного соціального внеску держава змушена підвищувати податки для бізнесу, щоб виплачувати пенсії, лікарняні, утримувати школи, лікарні, ремонтувати дороги тощо.

Задекларована праця допомагає розвивати бізнес

Маєте власний бізнес? Укладаючи трудові договори з працівниками, ви отримуєте безліч переваг: імідж соціально відповідальної компанії чи підприємця, можливість залучати інвестиції та кращих фахівців, виходити на нові ринки та чесно конкурувати за якістю послуг і ціною.

Задекларовані працівники задоволені та мотивовані. Вони працюють краще, рідше змінюють роботу, більш ініціативні, ніж незадекларовані працівники.

Обов’язок забезпечити гідні умови праці – у ваших інтересах. Адже ви уникаєте витрат та збитків через можливі зупинки виробництва, тривалу відсутність працівника на роботі, компенсації на лікування й реабілітацію, а також навчання нових працівників. Враховуйте й непрямі витрати: шкоду для репутації у разі нещасних випадків, зниження мотивації працівників, плинність кадрів.

Люди – найцінніший капітал вашого бізнесу. Працюючи відкрито, ви зможете проводити конкурси на вакансії. Офіційне працевлаштування, комфортні умови праці, соціальні гарантії, нормований робочий день, навчання та кар’єрний ріст – допоможуть вам залучити та втримати досвідчених фахівців.

 • Якщо ви працюєте відкрито та дотримуєтеся вимог законодавства, ви можете вийти на нові ринки країн ЄС, Канади і ще кілька десятків країн, з якими Україна уклала угоди про вільну торгівлю.
 • Прозорі та законослухняні бізнеси мають більше можливостей отримати кредити для розширення справи, знайти українських й іноземних партнерів і вийти на фондові біржі.
 • Соціальна відповідальність – запорука високої репутації. Опитування свідчать, що споживачі готові платити більше за товари та послуги бізнесу, який опікується соціальними проблемами, працює чесно та відкрито, надає гарантійне обслуговування.
 • Якщо ваші працівники задекларовані – отримайте відзнаку Державної служби з питань праці, покращуйте ваш імідж і репутацію.
 • Хочете отримати стабільні конкурентні переваги? Вони в якості товарів і послуг, інноваціях, диверсифікації тощо.
 • Скорочення витрат за рахунок незадекларованих працівників і невиконання законів – короткострокова стратегія без перспектив, яка говорить про вашу «короткозорість».
 • Створюючи нові робочі місця, ви можете отримати державну підтримку.
 • Ви маєте право на часткову компенсацію зарплати працівникам, якщо укладаєте трудовий договір з внутрішньо переміщеною особою (ВПО), зареєстрованою в Державній службі зайнятості як безробітна, і платите їй не менше середньої зарплати у регіоні. Також є компенсація витрат на навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації ВПО.
 • Держава компенсує єдиний соціальний внесок (ЄСВ) протягом року, якщо ви берете на роботу на два роки і більше батьків дітей до шести років, тих, хто самостійно виховує дитину до 14 років або дитину з інвалідністю, дітей-сиріт після 15 років, випускників навчальних закладів, людей передпенсійного віку, осіб з інвалідністю й учасників бойових дій
 • Держава протягом року компенсує витрати на ЄСВ малим підприємцям, які працевлаштовують безробітних строком на мінімум два роки на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності.
 • Відмовляйтеся від зарплат «у конверті». Якщо протягом року ви створюєте нові робочі місця з оплатою не менше трьох мінімальних зарплат (з 01.01.2020 – 4723 грн * 3 = 14169), наступного року ви отримаєте компенсацію 50% ЄСВ за кожну особу.
 • Декларуйте працівників, щоб спокійно вести бізнес і не турбуватися про штрафи, які можуть суттєво вдарити по бюджету вашого бізнесу.

 

Червоноградською районною державною адміністрацією постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота для роботодавців, застрахованих осіб та безробітних щодо переваг офіційного працевлаштування, негативних наслідків неформальної зайнятості, необхідності сплати податкових зобов’язань до бюджетів усіх рівнів та дотримання вимог чинного законодавства про працю.

 Розпорядженням голови райдержадміністрації №50 від 25.06.2021 утворено районну робочу групу з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. До складу робочої групи увійшли представники: 

 • Головного управління Держпраці у Львівській області;
 • Червоноградського Районного відділення поліції ГУ НП у Львівській області;
 • фінансового управління районної державної адміністрації;
 • управління соціального захисту населення районної державної адміністрації;
 • ГУ ДПС у Львівській області;
 • Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області;
 • Сокальської, Червоноградської та Радехівської філій Львівського обласного центру зайнятості;
 • Головного управління Держпродспоживслужби у Львівські області;
 • Червоноградського районного управління ГУ ДСНС України у Львівській області;
 • Головного управління Держгеокадастру у Львівській області;
 • представники територіальних громад району.