Новини

Листопадовий чин зробив нас, українську націю, сильнішою у 1918 році, а приклад ЗУНР надихає нас і сьогодні

Листопадовий чин чи зрив, як називають цю історичну подію, відбувся у ніч із 31 жовтня на 1 листопада 1918 року, коли влада в місті перейшла до українців, січові стрільці захопили всі важливі адміністративні будівлі та військові склади, на які вивісили українські прапори. Серед цих будівель були Галицький крайовий сейм і магістрат, пошта, вокзал, цитадель.

Цьому передувало 19 жовтня 1918 року, коли українці проголосили, що будуть створювати свою державу в межах Австро-Угорської імперії.

9–13 листопада проголошується Західноукраїнська Народна Республіка. Українське військо, щоб уникнути оточення, покинуло Львів у ніч на 22 листопада 1918 року, але бої тривали на околицях. Сили між українськими і польськими військами були нерівні, коли підійшли регулярні підрозділи з Малопольщі, Кракова, Великопольщі. Польські підрозділи відвойовували об’єкти, захоплені українськими військами.

Проголошення Злуки УНР і ЗУНР у єдину соборну державу відбулося 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві.

1 листопада як День Листопадового чину в Галичині вшановують з початку 1920-х років.

Шановні краяни, від імені Червоноградької районної державної адміністрації та від себе особисто вітаю Вас з цим значимим національним святом. Бажаю миру, єдності, мужності, волелюбності та процвітання, щастя та добра.

Пам’ятаймо про наших Героїв, про тих, хто крок за кроком наближав день, коли у світі постала суверенна Україна, і про тих, хто відстоює її у наш час.

Дякую кожному, хто зараз захищає українські кордони.

 

З повагою

голова Червоноградської

райдержадміністрації                                   Андрій ДЯЧЕНКО