Новини

Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України, зокрема Червоноградщини

30 листопада Верховна Рада ухвалила в другому читані податковий законопроєкт №5600

Його ще називають "ресурсний законопроєкт" під номером 5600, яким вносяться зміни до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень.

Найважливішими для нашого шахтарського краю є норми цього закону, що передбачають звільнення новостворених підприємств від значної кількості податків аж до 1 січня 2037 року.

Отже,  законопроектом  №5600 встановлено, що податковими пільгами зможуть скористатися підприємства, утворені після 1 січня 2022 року та місцем податкової адреси і здійснення діяльності яких є виключно такі населені пункти:

-м. Червоноград, Львівської області,

-село Межиріччя, Червоноградського району, Львівської області;

-село Сілець, Червоноградського району, Львівської області;

-село Глухів, Червоноградського району, Львівської області;

 також м. Нововолинськ Волинської області  та окремі населені пункти Донецької та Луганської областей.

Основним видом діяльності цих підприємств повинна бути робота у переробній промисловості. Вони не матимуть права створювати відокремлені підрозділи, дочірні підприємства, представництва та філії.

До 01 січня 2037 року новостворені підприємства звільняються від податку на прибуток підприємств, податку на додану вартість при операціях із ввезення на митну територію України у режимі імпорту обладнання та комплектуючих виключно для використання у власній виробничій діяльності.

Питома вага доходу, отриманого суб’єктом господарювання від реалізації продукції власного виробництва та продуктів її переробки у загальній сумі його доходу має становити понад 90 відсотків. Сума річного доходу (за вирахуванням непрямих податків) не має перевищувати 40 мільйонів гривень, а середньооблікова кількість працівників – не менше 10 осіб. Виробничі потужності цих підприємств мають бути розташовані виключно на території населених пунктів, вказаних у законі.

Також новостворені у шахтарських населених пунктах підприємства до 1 січня 2037 року будуть звільнятися від рентної плати за спеціальне використання води та лісових ресурсів, а також плати за землю (земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності).

Якщо земельні ділянки, які знаходяться у власності або користуванні суб’єктів господарювання, визначених відповідно до норм цього пункту, або окремі будівлі, споруди чи їх частини, що знаходяться на цих земельних ділянках, надаються в оренду (найм, позичку) іншим фізичним та юридичним особам, плата за землю за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями сплачується на загальних підставах.