Дайджест ЗМІ

Львівщина є лідером за кількістю заявок в межах проєкту Prosto

Територіальні громади Львівщини подали найбільше заявок у напрямку покращення якості обслуговування у старостинських округах.

У межах проєкту Prosto «Підтримка доступності послуг в Україні» у напрямку покращення якості обслуговування у старостинських округах завершився збір заявок від громад для участі у партнерській співпраці.

Загалом проєкт отримав 63 заявки з 21 області України, з них 26 міських громад, 16 селищних, 21 сільська. Найбільша кількість заявок надійшла від громад Львівської області - 23, це: Рава-Руська, Городоцька, Оброшинська, Давидівська, Комарнівська, Бродівська, Сокальська, Жовківська, Львівська, Рудківська, Мостиська, Сколівська, Славська, Стрілківська, Великомостівська,Старосамбірська, Перемишлянська, Козівська, Ходорівська, Підберізцівська, Меденицька та Ралівська громади.

Загалом у громадах, які подали заявки, проживає майже 2 мільйони мешканців та налічується 451 старостинський округ.

Подальший відбір громад буде відбуватися у два етапи:

1) Попередній - рейтингування на основі заповнених анкет за критеріями:

  • населення територіальної громади до 100 000 жителів;
  • кількість населення в межах старостинських округів;
  • кількість старостинських округів;
  • негативний вплив від наслідків війни (деокуповані громади);
  • статус гірської території;
  • наявність ЦНАП у територіальній громаді.

2) Основний - співбесіди з керівництвом попередньо відібраних за рейтингом громад стосовно мотивації до впровадження змін щодо покращення якості та доступності до адміністративних послуг у старостинських округах.

До відбіркової комісії, за згодою, залучать представників центральних органів виконавчої влади та експертів Проєкту. Загалом планують відібрати 12 громад для подальшої підтримки, а остаточні результати відбору будуть опубліковані на сайті проєкту до 5 червня.