Дайджест ЗМІ

Creative Spark: Renovate Ukraine: на Львівщині триває Форум креативної освіти, стартапів та студентського підприємництва





У форумі беруть участь понад 50 спікерів зі сфери стартапів, підприємництва, представники інноваційних платформ, тренери та викладачі міжнародних і українських вишів.

Напередодні, 15 листопада, у Львівській Політехніці розпочався форум креативної освіти, стартапів та студентського підприємництва Creative Spark: Renovate Ukraine.

Організатори заходу – Tech StartUp School, НУ Львівська політехніка та Кінгстонський університет (Лондон) за підтримки Британської Ради.

Понад пів сотні спікерів зі сфери стартапів, підприємництва, представники інноваційних платформ, тренери та викладачі міжнародних і українських вишів зібрались у Львові, щоб подискутувати щодо розвитку підприємництва та креативних індустрій і освіти. Зокрема про те, як державна влада та місцеве самоврядування підтримують  і стимулюють ініціативи у цих сферах.

Також, в межах Форуму підіб’ють підсумки програми Creative Spark, яку реалізовують в Україні. Creative Spark – п'ятирічна ініціатива Британської Ради, спрямована на підтримку міжнародних університетських та інституційних партнерств для розвитку підприємницьких навичок та креативної економіки у семи країнах (Україна, Вірменія, Азербайджан, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Узбекистан).

У перший день роботи форуму присутні дискутували про неформальну, дуальну, креативну та бізнес-освіту у ВНЗ.  

Привітав учасників Форуму, в межах дискусійної панелі «Бізнес і/проти влада/и»  начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

«Бізнес і влада – це дві речі, які мають працювати разом в державі. Наше завдання як влади створювати умови для ведення бізнесу: прозорість, менше бюрократії, відсутність корупції тощо, щоб бізнес себе комфортно почував в регіоні. І ми над цим працюємо», – зазначив очільник області.

Центральною темою другого дня стане підприємництво. Тут говоритимуть про світ стартапів, волонтерство, «студент сьогодні – CEO завтра». Учасники працюватимуть у 4 панельних дискусіях:  «Бізнес без кордонів»,  «StartUp. Змінюємо світ»,  «Від CEO до волонтера»,  «Дизайн-мислення та інновації».

У третій день, 17 листопада, проведуть воркшопи для учасників. 

Зазначимо, що «Креативні індустрії» – це визначені Урядом види економічної діяльності, які задіяні у створенні креативного продукту у таких секторах економіки як: ІТ/програмування; дизайн; література і видавнича діяльність; кінематограф та нові медіа; візуальне, сценічне, аудіальне, аудіовізуальне мистецтво; архітектура й урбаністика; реклама, маркетинг і PR; бібліотеки, архіви та музеї; народні художні промисли тощо.

Стратегія розвитку Львівської області на період 2021-2027 роки розроблена відповідно до нових вимог законодавства, що передбачало обов’язкове врахування європейського підходу смарт-спеціалізації. 

Також, на Львівщині реалізовують Програму сприяння інноваційному та науково-технологічному розвитку на 2021-2025 роки. Вона є пілотною, аналогів в Україні нема.

Мета програми – стимулювання розвитку інноваційної платформи для налагодження взаємовигідного партнерства потрійної спіралі: влада – наука – підприємництво. Креативні індустрії є одним із пріоритетів програми.

У 2021 році в межах програми провели конкурс інноваційних проєктів, за результатами якого реалізували 8 проєктів, у 2022 році – 9 проєктів, які адаптували до потреб воєнного стану: виробництво високотехнологічного обладнання та/або товарів військового і подвійного призначення та інформаційні технології кібербезпеки.

Серед них, до прикладу, 2 проєкти Національного університету «Львівська політехніка» вже готові до впровадження в промислових масштабах. Це рецептури піротехнічних засобів подвійного призначення на потреби силових структур та гідрогелеві лікувальні пов’язки. Більше щодо проєктів за посиланням.